Petr Plaňanský

Život není černobílý, zdání klame a každý z nás má svá hluboko ukrytá tajemství. Mnohdy temnými tajemstvími oplývají i rodiny oslavovaných a uctívaných hrdinů. Sice se čas od času něco nečekaného vyplaví na povrch, přesto však namísto očekávaných odpovědí zvědavcům právě odhalené tajemství ještě více zamotá hlavu. Tak je tomu i v našem dnešním příběhu Sipory, manželky Mojžíšovy.

Její jméno se dá vyložit jako Ptáče, snad dokonce i Vrabčák. Vypovídá to snad o něčem tajemném? Jaký osud jí předurčovalo? Jakým děvčetem Sipora, jedna z mnoha dcer významného předáka, mohla být? Křehkým jako ptáče, nebo neposedným, zvědavým a drzým jako vrabčák? Nevíme téměř nic. Snad kromě již zmíněného, že byla jednou z dcer Reuela, tedy Přítele Božího. I když dramatické události v Sipořině životě o něčem přeci jenom svědčí…

Jaká škoda pro nás čtenáře, že ti, kteří nejsou obsazeni v hlavní roli příběhu, se nám na jevišti života často jenom letmo mihnou. Sotva je stačíme postřehnout. A přeci i Sipora sehraje důležitou roli na osvoboditelské pouti svého manžela Mojžíše. Ten, i když se snaží ze svého úkolu vyvléci, k němu nakonec, ač velmi nerad, přitaká. Vzápětí vyráží s manželkou a syny do Egypta. A pak se stane ta divná věc na cestě.

…………..

Pokračování v časopise nebo v připravované knize.